کانون وکلا هم مخالف قانون تجارت شد
    
تعداد بازدید: 240
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/9/6

اجرای فعلی قانون تجارت با توجه به غیر شفاف‌بودن موجب کندی تولید و تجارت در کشور می‌شود


رئیس کانون وکلای دادگستری گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور و وجود تحریم‌ها شاید اجرای قانون فعلی تجارت منطقی نیست؛ اجرای فعلی این قانون با توجه به غیر شفاف‌بودن موجب کندی تولید و تجارت در کشور می‌شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: عیسی امینی، رئیس کانون وکلای دادگستری در نشست خبری درباره اصلاح قانون تجارت اظهار کرد: اصلاح قانون تجارت در مدت کمی در مجلس عجیب و کم‌نظیر به حساب می‌آید، زیر‌ساخت‌های اصلاح قانون تجارت در کشور فراهم نشده و اتاق بازرگانی و اصناف و اتحادیه‌ها و مردم اطلاعات درستی از آن ندارند این درحالی است که نقش مهمی در زندگی روز‌مره مردم دارد. وی با بیان اینکه به درستی معلوم نشد که واضع این قانون که بود لایحه بود یا طرح گفت: حقوقدانان و مردم استقبال مناسبی از این قانون نکرده‌اند و شورای نگهبان نیز گویی می‌خواهد آن را در حالت خلأ نگه دارد. وی اظهار داشت که کل قانون باید تحویل مجلس شود و زمان اجرایی شدن را باید سه تا چهار سال آینده قرار دهیم، زیرا کشور ما هنوز سنتی است و امکان مطابقت ندارد.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به اینکه لایحه اصلاح قانون تجارت نقاط مثبتی نیز دارد، ادامه داد: در این لایحه اصلاحات خوبی در ارتباط با موضوع حمل و نقل ایجاد شده‌است، اما با ایراداتی که دارد اجرای فعلی قانون به این شکل منجر به کندی تولید و تجارت در کشورمی شود و حتی بعد از اصلاحات نیز با وجود تحریم‌ها شاید اجرای قانون فعلی در زمان حاضر منطقی نیست. وی با بیان اینکه اقتصاد و تولید در کشورمان بر اساس اقتصاد مقاومتی استوار است و لازم است از تولید داخلی حمایت کنیم، افزود: سرمایه‌گذاری خارجی کند شده و بهتر است این قانون را در زمان مناسب‌تری بررسی کنیم که اقتصاد در حالت عادی خود قرار دارد. نباید قانونی را به خاطر شرایط خاص وضع کرد، زیرا قوانین برای صد سال وضع می‌شود.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.